بسم الله الرحمن الرحیم

شخصی خدمت رسول‌الله ص آمد و عرض کرده یا رسول‌الله! شما می‌فرمایید که باید روی پهلوی راست بخوابیم ولی من هرچه تلاش می‌کنم که روی پهلوی راست بخوابم،سریعاً روی پهلوی چپم می‌‌غلطم، شما می‌فرمایید چه کار کنم؟ حضرت او را در آغوش گرفتند و کمی ‌فشار دادند و فرمودند برو از این به بعد روی پهلوی راست بخواب.

آن شخص می‌گوید از آن به بعد هر چه تلاش می‌کنم که به پهلوی چپ بخوابم میل به خوابیدن روی پهلوی راست دارم. ...

وجود مقدس پیامبر خدا ص با یک توجه به آن شخص، میل او را تغییر دادند. ..آری! گاهی میل‌ها کج است و با نظر پیامبر ص این میل‌ها عوض می‌شود.
 همه ما انسان‌ها غیر از امام معصوم، میل‌هایمان کج است، تنها کافی است امام معصوم به ما نظری کند تا میل‌های ما راست شود و عمل‌هایی که منطبق با میل‌های راست است از ما صادر شود، چون

 اولاً: آن ذوات مقدس مقامشان مقام واسطة فیض است و سبب متصل بین ارض و سماء می‌باشند و لذا در تمام مراتب وجود قدرتِ تصرف دارند.
 ثانیاً: جان آن‌ها عین عصمت است، و لذا به هر کجی که برخورد کنند آن را راست می‌کنند.

... عموم ما بعضی از کارها را قبول داریم و مایلیم انجام دهیم، اما انجام نمی‌دهیم و بعضی از کارها را قبول نداریم و می‌خواهیم انجام ندهیم، اما انجام می‌دهیم، چرا؟ و چه باید کرد؟ ...
 آری اکثراً به خوبی‌ها دانا هستیم اما دارای خوبی‌ها نیستیم. همه می‌دانیم که خدا خوب است ولی این «خدادانی» است، «خداداری» چیز دیگری است.
 این‌جا است که باید متوجه شد راه دیگری غیر از کتاب و درس برای اصلاح خود نیاز داریم. باید راهی باشد که از طریق آن، انسان معصومی -که نمایش بالفعل همة خوبی‌هاست- به کمک نظر مبارکش کار ما را درست کند. نظر امام‌زمان ع می‌تواند آن را‌ه باشد، قدرت و عظمت امام ع در این است که اگر به قلب انسان نظر کند، آن قلب، تحت تأثیر قلب امام معصوم قرار می‌گیرد و لذا کجی‌هایش راست می‌شود.
 در همین راستاست که آیت‌الله‌بهاءالدینی«رحمة‌الله‌‌علیه» بزرگترین برکت وجود مقدس امام زمان ع را برای مؤمنین، تغییر مبادی میل مؤمنان می‌دانستند، به این معنی که نظر مبارک حضرت، می‌تواند میل‌های حیوانی را به میل‌های انسانی و الهی تبدیل کند. در آن صورت است که می‌توان گفت:

 

خاک بودیم این چنین موزون شدیم

خاک ما زرگشت،سیمین جان شدیم

 

--------------------------------------------------------------------------------------

برگرفته از کتاب "جایگاه و معنی واسطه فیض"  اثر استاد طاهر زاده

این کتاب را میتوانید از لینک زیر دانلود کنید(صاحب اثر از دانلود آن راضی است)

دانلود کتاب جایگاه و معنی واسطه فیض

 

علمدار وحدت

 

 

 

چریک گرافیک

 

چریک گرافیک


.............................................................................................................................

آیت الله بهجت قدس الله نفسه الزکیه: «برای مؤمنین تثبیت در دین و ایمان و ثبات قدم تا ظهور حضرت ولی عصر (عج)، از ظهور آن حضرت مهم تر است. خدا کند ایمان ما تا آن وقت باقی بماند وگرنه اگر ظهور هم نزدیک باشد ولی ایمان ما زایل شده باشد، دیگر ما را چه با ظهور آن حضرت و حضرت را چه با ما؟!»